Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 27 stycznia 2017
  • wyświetleń: 2789

Sznupek spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami Rudziczki

Kolejne maluchy spotkały się z profilaktykiem, któremu towarzyszyła maskotka śląskiej policji - Sznupek. Policjant przypomniał najmłodszym mieszkańcom Rudziczki zasady bezpieczeństwa na drodze, wręczył odblaski i opowiedział o swojej codziennej służbie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2017".

Sznupek spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami Rudziczki - 01.2017 · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńscy stróże prawa w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" licznie odwiedzają najmłodszych mieszkańców powiatu w przedszkolach, domach kultury i na świetlicach. W trakcie spotkań policjanci uczą dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypominają o konieczności noszenia odblasków oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, przejazdu samochodem i w kontaktach z obcymi.

Na zakończenie każdej pogadanki serwują maluchom małą niespodziankę prezentując sprzęt służbowy. Tradycyjnie także, wraz z policjantem milusińskich odwiedza niebieski pluszak, który pomimo kończących się już ferii w województwie śląskim nie zwalnia tempa i po każdej pogadance ochoczo pozuje do pamiątkowego zdjęcia z dziećmi. Dzisiaj gościł u przedszkolaków w Rudziczce, gdzie wręczał fluorescencyjne opaski.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.