Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 maja 2017
  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7342

Szkoła w Kobielicach chce stworzyć salę do nauki programowania

Za nami:

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach bierze udział w konkursie organizowanym przez Fundację Aviva. W jego ramach szkoła może wygrać 40 tysięcy złotych na stworzenie "Centrum programisty" - sali do nauki programowania. Wsparcie można okazać, głosując na konkursowej stronie.

szkoła podstawowa w Kobielicach
Szkoła w Kobielicach chce stworzyć salę do nauki programowania


- Jesteśmy szkoła podstawową z oddziałami przedszkolnymi, położoną na terenie małej miejscowości liczącej 1350 mieszkańców. Pomysł pojawił się w związku z reformą edukacji. Od 1 września będziemy przekształceni w szkołę ośmioklasową z oddziałami przedszkolnymi. Podjęliśmy już czynności adaptacyjne jednego z pomieszczeń szkoły w celu przystosowania go do potrzeb sali lekcyjnej. Ale możliwość otrzymania dodatkowych środków poprzez fundację Aviva rozbudziła naszą wyobraźnię: czemu nie stworzyć małego "Centrum programisty"? Chcielibyśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy uczniowie szkoły oraz wychowankowie przedszkola mieliby możliwość odkrywania swoich uzdolnień, talentów i możliwości w zupełnie nowej dla nich dziedzinie, jaką jest nauka programowania - informują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kobielicach.

Z otrzymanych środków szkoła planuje zakupić monitor interaktywny, 10 tabletów, podłogę interaktywną oraz zestawy robotów o różnym stopniu trudności programowania, tak, by mogły posłużyć do nauki zarówno dzieciom przedszkolnym, jak i uczniom klasy VII.

- Chcielibyśmy wprowadzić nasze dzieci w świat programowania, który rozwija umiejętność analizy, przewidywania, planowania, wyciągania wniosków, logicznego myślenia, współpracy w zespole. Umiejętności nabyte podczas lekcji informatyki czy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych rozwijających kreatywność wpłyną na poprawę umiejętności uczenia się na pozostałych przedmiotach szkolnych. Zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami uczniowie będą mogli się pochwalić przed swoimi rodzicami na zorganizowanym "Dniu Robota"- stąd pomysł na nazwę inicjatywy - tłumaczą nauczyciele.

W okresie wakacyjnym współdziałając z nieformalnym stowarzyszeniem "Miłośnicy Kobielic" szkoła dostosuje pomieszczenie do potrzeb sali lekcyjnej i zakupi niezbędne wyposażenie, ale otrzymanie dodatkowych środków z fundacji pozwoliłoby stworzyć salę na miarę edukacji XXI w.

Wsparcie można okazać poprzez oddanie głosu na stronie: todlamniewazne.pl. Głosowanie trwa do 11 czerwca.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.