Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 29 grudnia 2012
  • wyświetleń: 7272

Radni uchwalili budżet Pszczyny

Na sesji Rady Miejskiej w Pszczynie, która odbyła się 28 grudnia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił projekt budżetu na rok 2013. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 22 radnych przy jednym głosie wstrzymującym.

rada, radni Pszczyna, miasto, gmina
Sesja Rady Gminy Pszczyna · fot. UM Pszczyna


Uchwała budżetowa zakłada dochody w wysokości 160.001.302,00 zł, w tym dochody bieżące: 136.898.887,00 zł, dochody majątkowe: 23.102.415,00 zł.

- Prace nad projektem trwały wiele tygodni. Są one efektem współpracy radnych. W wielu kwestiach zdania były podzielone jednak udało nam się przygotować zrównoważony budżet, który będziemy realizowali w 2013 roku. Konsultowałem oraz szczegółowo omawiałem na spotkaniach z radnymi planowane zadania. W projektowanym budżecie założyłem, że konsekwentnie będę kładł nacisk na inwestycję. W przyszłym roku na same inwestycje wydamy ponad 14 milionów złotych, dzięki czemu wybudujemy wiele kilometrów dróg, powstaną nowe chodniki. Duże środki przeznaczyliśmy także na edukację oraz pomoc społeczną. Jestem przekonany, że zadania, które planujemy w budżecie przyczynią się do rozwoju Pszczyny - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.