Gorące tematy

• 7 lipca 2013
  • wyświetleń: 8460

Natalia Wiera Mistrzynią Polski

Doskonale spisali się zawodnicy LKS Pszczyna w Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 3-5 lipca w Krakowie. Natalia Wiera została po raz trzeci w tym roku Mistrzynią Polski Juniorek, tym razem w biegu na 800m z czasem 2:10,36 oraz wicemistrzynią Polski w biegu na 1500m (4:41,81). Poprzednie tytuły Mistrzyni Polski zdobyła w Halowych i Przełajowych Mistrzostwach Polski.

Świetnie wypadli także przeszkodowcy Ewelina Gawlak i Szymon Ostrowski, którzy zajęli nie tylko wysokie miejsca, ale poprawili znacznie swoje dotychczasowe rezultaty.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce - 3-5.07.2013 · fot. Katarzyna Gawlak

Ewelina Gwalak zajęła szóste miejsce w biegu na 2000m pprz. z wynikiem 7:06,89, a Szymon Ostrowski dziewiąte w biegu na 3000mpprz. - 9:53,76. Do finału skoku w dal zakwalifikował się borykający się z kontuzją Piotr Bryła. W finale oddał jeden skok zajmując 12 miejsce.

W klasyfikacji końcowej województw Śląsk uplasował się na 4 miejscu za województwami: mazowieckim, wielkopolskim i podlaskim, zaś w klasyfikacji klubów LKS Pszczyna sklasyfikowany został na 23 miejscu na 180 klubów biorących udział w mistrzostwach.

Teraz Natalia Wiera na zgrupowaniu w Spale przygotowywać będzie się do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Rieti we Włoszech w dniach 18-21 lipca, zaś juniorki młodsze: Kasia Gawlak i Sylwia Indeka na zgrupowaniu w Białogardzie przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w Łodzi 26-28 lipca.

źródło: MORiS Pszczyna