Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 19 stycznia 2020
  • 20 stycznia 2020
  • wyświetleń: 13072

[WIDEO] Goczałkowice: trwa wycinka drzew pod centrum przesiadkowe

Trwają roboty przygotowawcze w związku z realizacją inwestycji pn. "Budowa Centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej w Gminie Goczałkowice-Zdrój". Prace obejmują m.in. usunięcie 159 drzew oraz krzewów.- Są to w dużej mierze niewielkie drzewa, o średnicy pnia do 15 cm, nie przedstawiające dużych walorów przyrodniczych; oraz krzewy, głównie zniszczone, samosiejki. Wiele z tych drzew i krzewów znajduje się na terenie podmokłym, zaniedbanym. Dzięki inwestycji teren zostanie uporządkowany - informuje Paweł Komraus z Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój.

Wycinka drzew odbywa się zgodnie z decyzją Starosty Pszczyńskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Na usunięcie drzew na terenie Parku Zdrojowego gmina uzyskała decyzję zezwalającą od konserwatora zabytków. Zgodnie z wytycznymi konserwatora planuje się ok. 50 nowych nasadzeń.

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego w Goczałkowicach-Zdroju - 30.12.2019
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego w Goczałkowicach-Zdroju - 30.12.2019 · fot. Gabriela Placha - Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój / facebook.com


W ramach inwestycji pn. "Budowa Centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej w Gminie Goczałkowice-Zdrój" wybudowane zostaną: parking samochodowy na 30 miejsc (w tym 3 dla niepełnosprawnych), parking rowerowy - wiata z 15 miejscami, dwie zatoki dla busów. Powstaną także dojście dla pieszych i rowerzystów (prowadzące do dworca kolejowego i na perony - o długości 60 mb) oraz droga dojazdowa od ul. Krzyżanowskiego do Centrum przesiadkowego o długości prawie 400 mb, z chodnikiem dla pieszych oraz drogą rowerową.

Inwestycja będzie realizowana w 2020 r. Przetarg na wykonanie robót wygrała firma ANW z Goczałkowic-Zdroju, z kwotą 4.594.169,57 zł Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na ten cel w wysokości 2.840.719, 61 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności i atrakcyjności transportu publicznego dla pasażerów, zwiększenie liczby pasażerów transportu publicznego (PKP) oraz ułatwienie im dostępu do gminy, zmniejszenie wielkości ruchu samochodowego w centrum oraz na trasach dojazdowych do centrum, jak również zmniejszenie negatywnych oddziaływań indywidualnego ruchu drogowego na środowisko poprzez redukcję emisji spalin i hałasu w gminie Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.