pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 5 marca 2021
  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 9221

Powstanie ścieżka z Wisły Wielkiej do Strumienia? Były rozmowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Samorządowcy z powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, gminy Pszczyna oraz Strumień omówili temat możliwej realizacji ścieżki pieszo-rowerowej z Wisły Wielkiej do Strumienia przy DW 939. Choć to droga wojewódzka, ścieżka ma szansę powstać tylko przy finansowym i organizacyjnym zaangażowaniu samorządów.

rower, ścieżka rowerowa, kolarze, rowerzyści
fot. pless.pl


DW 939 to niebezpieczna trasa o dużym nasileniu ruchu samochodowego. Korzysta z niej wielu rowerzystów i piesi. Dlatego trwają starania o budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która połączyłaby dwa miasta - Pszczynę i Strumień oraz dwa powiaty - pszczyński i cieszyński. Byłby to atrakcyjny ciąg pieszo-rowerowy, bo z widokiem na Jezioro Goczałkowickie.

Zarządcą drogi jest marszałek województwa. - Jestem po kilku spotkaniach z przedstawicielami marszałka, którzy zapowiedzieli, że niebawem ruszy program WID plus, dotyczący zadań na drogach wojewódzkich, współfinansowanych przez samorządy. Województwo śląskie może przeznaczyć ok. 50% wartości inwestycji, resztę miałyby wyłożyć gminy i powiaty zainteresowane wykonaniem na swoim terenie inwestycji - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Ścieżka z Wisły Wielkiej do Strumienia
Powstanie ścieżka z Wisły Wielkiej do Strumienia? Były rozmowy · fot. powiat


To na samorządach ma spoczywać sfinansowanie projektu oraz realizacja inwestycji, czyli jej całkowite przygotowanie i przeprowadzenie, a także finansowanie na poziomie ok. połowy kosztów.

4 marca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie spotkali się przedstawiciele czterech samorządów, przez które miałaby przebiegać ścieżka z Wisły Wielkiej do Strumienia - powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego, gminy Pszczyna oraz Strumień.

- Chcemy w latach 2021-2022 sfinansować wykonanie projektu ścieżki. Szacujemy jego koszt na ok. 400 tys. zł. W 2023 r. moglibyśmy przystąpić do konkursu WID plus i pozyskać środki z województwa na budowę ścieżki - dodaje Grzegorz Nogły.

Planowane jest wybudowanie 5,3 km ścieżki z Wisły Wielkiej od skrzyżowania z ul. Brzozową (do tego miejsca powstanie ścieżka wybudowana przez gminę Pszczyna) do mostu na Wiśle w Strumieniu. Samorządowcy podkreślają, że realizacja ścieżki jest zależna od przekazania środków przez samorząd wojewódzki, który wskaże także parametry techniczne przyszłej ścieżki.

O planach powstania ścieżki pisaliśmy w ubiegłym roku w artykułach Budowę ścieżki rowerowej Pszczyna - Strumień trzeba będzie odłożyć oraz Jest szansa na budowę ścieżki rowerowej do Strumienia

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj