Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 1594

[ZDJĘCIA] Policjanci z wizytą u przedszkolaków z Pielgrzymowic

Kolejny raz dzielnicowy z komisariatu w Pawłowicach i profilaktyk z pszczyńskiej komendy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami gminy Pawłowice. Tym razem wraz ze Sznupkiem gościli w przedszkolu w Pielgrzymowicach. Podczas pogadanki policjanci omówili podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa maluchów na drodze, w domu i w przedszkolu.

Policjanci z wizytą u przedszkolaków z Pielgrzymowic - 02.2020 · fot. KPP Pszczyna


W towarzystwie policjantów do przedszkola zawitała również policyjna pacynka - Sznupek. Tak niecodzienne spotkanie stało się okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w codziennym życiu, a także w trakcie drogi do przedszkola. Profilaktyk w formie ćwiczeń i zabawy uczył maluchy, jak unikać zagrożeń na drodze i jak bezpiecznie się po niej poruszać. Rozmawiał także z przedszkolakami na temat ich właściwych zachowań podczas zabawy na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Dzielnicowy natomiast zaprezentował maluchom swój sprzęt służbowy i zapewnił ich, że mogą na niego liczyć w sytuacjach zagrożenia.

Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania policjantów i oglądały ich wyposażenie służbowe. Najradośniejsze dla nich chwile były jednak te, kiedy mogły przytulić się do niebieskiej maskotki śląskiej policji i stanąć do wspólnego zdjęcia wraz z policjantami.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.