• 8 marca 2021
  • wyświetleń: 2824

Sukcesy szachistów z Pawłowic w turnieju o Puchar Śląska Cieszyńskiego

7 marca pięciu reprezentantów Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice wzięło udział w turnieju szachowym Kania Finanse o Puchar Śląska Cieszyńskiego.

Turniej szachowy Kania Finanse o Puchar Śląska Cieszyńskiego
Turniej szachowy Kania Finanse o Puchar Śląska Cieszyńskiego · fot. Jan Milanowski

W turnieju uczestniczyło 41 zawodników, zwycięzcą został mieszkaniec Pawłowic - trener juniorów Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, Mistrz Fide Karol Rawicz. Z mieszkańców gminy Pawłowice tuż za podium, na 4. miejscu uplasował się Robert Sapeta. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Jan Milanowski, dobre miejsca zajęli także juniorzy ze Stowarzyszenia: Radosław Sobik - 23. miejsce i Bartosz Mruk - 28. miejsce. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka, który osobiście wręczał medale i puchar.

Turniej należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ miejsca zajęte przez pawłowickich szachistów były wyższe niż ich rankingi na liście startowej. Gratulujemy.