• 22 marca 2021
  • wyświetleń: 7140

Franciszek Szymura Mistrzem Śląska, Maksymilian Biela Wicemistrzem

W ostatnich dwóch weekendach marca odbyły się dwie najważniejsze imprezy rangi Mistrzostw Śląska dla najmłodszej kategorii wiekowej lekkoatletów.

Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci - 03.2021 · fot. Marek Biela

6 marca w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci( U14). Klub Iskra Pszczyna reprezentowało czworo zawodników, z których jeden - Maksymilian Biela zdobył tytuł Wicemistrza Śląska Młodzików w wieloskoku (10,53 m). Wieloskok jest nową konkurencją rozgrywaną w celu przygotowania młodych adeptów lekkiej atletyki do trudniejszej konkurencji - trójskoku - rozgrywanej dopiero od kategorii juniora młodszego.

Maks startował także w skoku w dal (5,06 m - rekord życiowy) i zajął 5. lokatę.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz ubiegłoroczny Mistrz Śląska Dzieci U12 na 60m - Oliwier Bagiński, który na tym samym dystansie zajął 7. miejsce (8,70s), zaś w skoku w dal z rekordem życiowym 4,69 m uplasował się tuż za podium, na 4. pozycji.

Udział z nowymi rekordami życiowymi w biegu na 60m i 300m zaliczyły nasze młodziczki - Sara Munari i Magdalena Manowska.

Wszyscy ww. zawodnicy zmienili kategorie wiekowe i rywalizowali ze starszymi od siebie lekkoatletami.

Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci - 03.2021

Dwa tygodnie później w zupełnie innej scenerii i miejscu (Konopiska) odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików (U16) i Dzieci (U12 i U14) w biegach przełajowych.

Mistrzem Śląska Dzieci (U12) w biegu na 800m został Franciszek Szymura, który w połowie dystansu wysunął się na prowadzenie i nie oddał go już do końca biegu. Warto podkreślić fakt, że dla Franka był to debiut w zawodach lekkoatletycznych.

Wysokie 10. miejsce w tej samej kategorii wiekowej zajęła Iga Kaczorowska (rocznik 2011), która również musiała pokonać dystans 800m.

Swój debiut w biegu na 1000m w kategorii U14 zaliczył także Oliwier Bagiński.

Gratulujemy sukcesów najmłodszej grupie lekkoatletów trenowanej przez p. Monikę Biela!