Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 września 2019
  • wyświetleń: 5297

Wiesław Maroń otrzymał Ławeczkę Księżnej Daisy

Tradycyjnie w trakcie Dni Pszczyny burmistrz Dariusz Skrobol wręcza Ławeczkę Księżnej Daisy. To wyróżnienie dla osób, które w sposób szczególny angażują się w życie pszczyńskiej społeczności. W tym roku nagroda trafiła do Wiesława Maronia.

Wiesław Maroń otrzymał Ławeczkę Księżnej Daisy
Wiesław Maroń otrzymał Ławeczkę Księżnej Daisy · fot. UM Pszczyna


W 1974 roku uzyskał on dyplom lekarza. Był założycielem i długoletnim ordynatorem oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wiesław Maroń był również twórcą i prezesem działającego w latach 1996 - 2010 Stowarzyszenia dla Ortopedii Ziemi Pszczyńskiej ORTYNA. Od 25 lat jest lekarzem kadry narodowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W trakcie swojej pracy zawodowej wielokrotnie towarzyszył reprezentacji podczas Olimpiady w Atlancie, Mistrzostw Świata i Europy, a także meczów rozgrywanych w ramach Ligi Światowej. Był świadkiem kiedy biało-czerwoni sięgali po najwyższe laury.

Wiesław Maroń angażował się również w rozwój pszczyńskiej siatkówki. Był działaczem społecznym, któremu zależało na sukcesach pszczyńskiej siatkówki. To właśnie w trakcie jego pracy drużyna PLKS-u Pszczyna po raz pierwszy w historii awansowała do I ligi.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.