Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 5930

Hunter, Cyrk Deriglasoff, Jelonek - to gwiazdy tegorocznego "Żubrowiska"

Hunter, Cyrk Deriglasoff oraz Jelonek - to zespoły, które wystąpią podczas czerwcowego finału "Żubrowiska" - największej imprezy muzycznej organizowanej przez powiat pszczyński. Już w marcu ruszą zgłoszenia do Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych, który kolejny raz odbędzie się końcem kwietnia podczas Motoserca.

Żubrowisko 2020 · fot. Powiat


"Żubrowisko" zyskuje coraz większą popularność wśród fanów ostrego grania, ale i zespołów z całej Polski, chcących pokazać swoje muzyczne talenty. Organizatorzy "Żubrowiska" w tym roku przygotowali prawdziwą muzyczną ucztę.

Już po raz czwarty Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" odbędzie się podczas Motoserca. 25 kwietnia na pszczyńskim rynku będziecie mogli zobaczyć nie tylko paradę motocykli i oddać krew, ale jednocześnie posłuchać ośmiu najlepszych zespołów, które jury zakwalifikuje do przeglądu.

Członkowie tych kapel wezmą udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Zwycięzcy przeglądu otrzymają nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. Dla zdobywców drugiego miejsca została przewidziana nagroda burmistrza Pszczyny w wysokości 2000 zł. Zgłoszenia do przeglądu będą przyjmowane od 1 do 29 marca.

- Zapraszamy do udziału w naszym pszczyńskim przeglądzie zespoły z całego kraju. Kapele grające muzykę rock, punk, metal, pop, reggae, funky, blues czy grunge będą mile widziane - informuje starosta pszczyński, Barbara Bandoła. - Z każdym rokiem poziom zgłaszanych zespołów jest coraz wyższy. Mamy nadzieję także tym razem odkryć nowe, młode muzyczne talenty - podkreśla starosta.

Finałowy koncert Żubrowiska odbędzie się 27 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podczas niego będziecie mieli okazję usłyszeć nie tylko laureatów kwietniowego przeglądu, ale także prawdziwe gwiazdy sceny muzycznej - Cyrk Deriglasoffa (godz. 19.00) i Jelonka (godz. 21.00) oraz gwiazdę wieczoru - Huntera wraz z chórem Kantata, który będzie świętował swoje 35-lecie. Występ planowany jest na godzinę 22.30.Sprzedaż biletów na koncert finałowy "Żubrowiska" ruszy niebawem. Bilety w przedsprzedaży (do 20 czerwca) będzie można kupić w cenie 25 zł, po tym terminie oraz w dniu koncertu, wejściówki kosztować będą 35 zł. Bilety można zakupić w Pszczyńskim Centrum Kultury bądź na jego stronie internetowej.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.