Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • 28 maja 2020
  • wyświetleń: 5800

Motyl, który inspiruje. Możesz zgłosić "Uskrzydlonego"

W tym roku po raz drugi zostanie wręczone Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego "Uskrzydlony". Trafi ono do rąk osoby z niepełnosprawnością, która jest przykładem do naśladowania.

uskrzydlony 2020
fot. Powiat


"Uskrzydlony" to wyróżnienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które inspirują swoją aktywnością, są wzorem do naśladowania i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Trafi do osoby, która pomimo trudności, z jakimi musi się zmagać na co dzień wykazuje aktywność zawodową, społeczną, bądź spełnia się w sferze sportu czy kultury. Przekraczając własne bariery niepełnosprawności, niesie bezinteresowną pomoc innym. - Chcemy promować i nagradzać aktywne postawy osób dotkniętych niepełnosprawnością, a ubiegłoroczna, pierwsza edycja dowiodła, że takich osób w naszym powiecie nie brakuje - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Laureat otrzyma statuetkę w kształcie motyla ze szklanymi skrzydłami autorstwa Justyny Dulemby. Motyl to nie tylko symbol piękna, ale także znak przemiany stanowiącej początek nowego życia.

W zeszłym roku decyzją kapituły Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego otrzymała Alicja Szymczak, która mimo niepełnosprawności i licznych problemów zdrowotnych realizowała i realizuje się we wszystkich sferach życia: jako matka i żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem, kobieta aktywna zawodowo, artystka malarka, angażująca się w działalność społeczną, która z sukcesami rozwija swoje pasje.

Uskrzydlony
W zeszłym roku decyzją kapituły Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego otrzymała Alicja Szymczak · fot. Powiat


Zachęcamy do zgłaszania kandydatów będących mieszkańcami powiatu pszczyńskiego do tegorocznego wyróżnienia. Wystarczy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy. Ważne, aby podać dane kandydata m.in. imię, nazwisko, rodzaj jego niepełnosprawności, wiek. Konieczne będzie także krótkie przedstawienie jego życiorysu oraz wyjaśnienie, dlaczego wytypowana osoba jest wyjątkowa.

Termin zgłoszenia osób, które przełamują bariery własnej niepełnosprawności, są aktywne zawodowo, sportowo, kulturalnie lub społecznie miał upłynąć 10 kwietnia, jednak w obecnej sytuacji starosta Barbara Bandoła podjęła decyzję o przedłużeniu terminu do 29 maja.

- Serdecznie dziękujemy za zgłoszenia, które już do nas zostały wysłane. Z ogłoszeniem wyników poczekamy do czasu ustania epidemii. Kapituła konkursowa zbierze się, kiedy będzie to możliwe, a termin wręczenia wyróżnienia zostanie ustalony po ustaniu zagrożenia - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Aby w tej trudnej sytuacji uprościć procedurę zgłaszania kandydatów, przyjmowane będą również zgłoszenia, w których zaznaczone zostanie otrzymanie ustnej zgody kandydata z jednoczesną informacją, że zgoda pisemna zostanie dostarczona w późniejszym terminie. Dopuszcza się także możliwość mailowego przysyłania zgłoszeń na adres: k.granda@powiat.pszczyna.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 29 maja.

Do pobrania:

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.