Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2020
  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 13723

W Piasku powstanie mini zoo. Trwa zbiórka śmieci,która wspomoże akcję

Już niedługo w Piasku być może będziemy mogli podziwiać m.in. wielbłąda. Do końca czerwca na terenie sołectwa potrwa zbiórka pojemników plastikowych i metalowych, które można składować w rejonie banerów informujących o zbiórce w niżej wymienionych punktach. Za środki zebrane w ten sposób (każdy pojemnik to 10 groszy) przy Domu Kulejących Aniołów ma powstać mini zoo.

wielbłąd, zoo, mini zoo
W rejonie Domu Kulejących Aniołów może powstać mini zoo. Być może będziemy mogli podziwiać tu m.in. wielbłąda · fot. pless.pl


Zbierać można pojemniki plastikowe (butelki po napojach, płynach, sokach itp.) i blaszane (puszki po napojach, owocach, warzywach, karmach dla zwierząt itp.).

Śmieci składować można w rejonie specjalnych banerów w następujących punktach:

  • Siedziba Domu Kulejących Aniołów przy ul. Dworcowej
  • Działka państwa Bratek na wysokości ul. Katowickiej 146
  • Naprzeciwko sklepu "U Celiny" przy ulicy Katowickiej
  • Sklep spożywczy "MAX" przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Powstańców Śląskich


Zbiórka śmieci w Piasku - za zebrane środki powstanie mini zoo! - 12.03.2020


Zebrane odpady zostaną następnie przewiezione do automatu do recyklingu, który znajduje się w Pszczynie na Osiedlu Piastów. Każdy wrzucony tam pojemnik, puszka, butelka to 10 groszy.

Całość zebranych w ten sposób środków finansowych przekazana zostanie na stworzenie mini zoo w rejonie Domu Kulejących Aniołów, które dostępne będzie dla podopiecznych Domu, jak i wszystkich mieszkańców.

Automat, który na Osiedlu Piastów pojawił się w sierpniu, przyjmuje wyselekcjonowane odpady, dzięki czemu mieszkańcy mogą zbierać fundusze na rozwój infrastruktury, zieleni i działań ekologicznych na swoim osiedlu lub w sołectwie. Mieszkańcy są proszeni o składowanie tylko pojemników plastikowych i blaszanych - maszyna nie przyjmuje szkła i papieru. W miarę możliwości należy je przynosić w workach foliowych.

Osoby chętne do pomocy, które potrzebne będą przy wrzucaniu odpadów do automatu w Pszczynie, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 609 568 567.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.