pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 4927

W Pawłowicach szykują miejsce dla ratowników medycznych

W gminie Pawłowice będzie funkcjonować podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Wójt Franciszek Dziendziel deklarował udostępnienie miejsca dla stacjonowania zespołu. Ostatecznie wybór padł na ośrodek zdrowia przy ul. Górniczej, a dokładnie - nieużywane pomieszczenia piwniczne, które przystosowano do potrzeb ratowników.

W Pawłowicach szykują miejsce dla ratowników medycznych - 03.2020 · fot. UG Pawłowice


Przebudową zajęła się brygada budowlana Gminnego Zespołu Komunalnego. Aby rozkład lokalu dostosować do potrzeb pogotowia, postawiono lekkie ścianki dzielące przestrzeń. W ten sposób uzyskano trzy pomieszczenia: administracyjno - socjalne, gdzie ratownicy będą wykonywać niezbędną pracę biurową związaną z przyjmowaniem zgłoszeń, będą mogli również tutaj przygotować i zjeść posiłek; pomieszczenie przeznaczone do odpoczynku, np. podczas nocnych dyżurów oraz pomieszczenie gospodarcze. Ratownicy będą mieli do dyspozycji sanitariaty i prysznic. W ramach prac GZK odmalowało ściany, położyło nową wykładzinę i płytki.

Aktualnie trwają prace przy budowie specjalnego wjazdu dla karetki pogotowia. Wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt i meble zapewni pogotowie.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.