Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 3744

Można zgłaszać zwierzęta do zabiegów kastracji

Fundacja Zwierzęca Arkadia dofinansuje w połowie kastrację zwierząt właścicielskich w gminie Pszczyna. Drugie 50% będzie musiał pokryć właściciel. Na zabieg będą zapisywane tylko kotki i suczki, w szczególności te, które zamieszkują tereny wiejskie gminy Pszczyna.

1 maja zakończyła się zbiórka Fundacji na dofinansowanie kastracji zwierząt właścicielskich w gminie Pszczyna. Zbiórka została zorganizowana, ponieważ dotacja z gminy nie została na ten cel przyznana. Fundacja zebrała niecałe 30% potrzebnej kwoty - 2,6 tysiąca złotych.

Akcja skierowana jest do osób, których naprawdę nie stać na wykonanie zabiegu z własnej kieszeni. By skorzystać z dofinansowania Fundacja prosi o kontakt telefoniczny. Wydawane będą specjalne bony na zabieg. Decyzję o tym, kto otrzyma bon, organizacja podejmie po rozmowie z zainteresowanym. Telefon kontaktowy: 782 241 515.

Zabiegi będą wykonywane w Przychodni pod Aniołami przy ul. Dobrawy 2 w Pszczynie. Terminy będą umawiane indywidualnie.

Jednocześnie aktualna pozostaje zapowiedź gminy Pszczyna dotycząca dotacji na kolejne akcje kastracji. Z powodu wystąpienia stanu epidemii, nie było jak dotąd możliwości wypracowania rozwiązania pomiędzy gminą a przychodniami weterynaryjnymi, które poprosiły o przeprowadzenie kolejnych postępowań przetargowych i zwiększenie kwoty przeznaczonej na kastracje. Burmistrz zapowiedział w marcu, że jeżeli tylko będzie możliwość, urząd dopracuje szczegóły programu wykonywania zabiegów, które przedstawiły zakłady weterynaryjne.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.