Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 4315

Drugi etap badań przesiewowych dla górników

W piątek, 15 maja ruszył drugi etap badań przesiewowych dla górników z pięciu kopalń, w których odnotowano najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem. - Badani będą ci pracownicy, którym wyszły wyniki ujemne podczas pierwszego etapu. Musimy mieć pewność, iż ci górnicy zdrowi będą mogli wrócić do pracy - podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Badania pracowników KWK Pniówek pod kątem obecności koronawirusa - 14.05.2020
Badania pracowników KWK Pniówek pod kątem obecności koronawirusa - 14.05.2020 · fot. pless.pl


Blisko 7 tys. wymazów od piątku do niedzieli planowane jest do pobrania od pracowników 3 zakładów PGG, blisko 1800 z kolei od górników KWK Bobrek, zaś od pracowników KWK Pniówek tylko w piątek ma być pobrane 1400 próbek. - Łącznie zamierzamy przetestować kolejnych 13,5 tys. górników - wylicza Jarosław Wieczorek.

Testy odbywają się w formie drive-thru, a pracownicy zakładów podjeżdżają do punktów pobierania wymazów swoimi samochodami. W piątek, sobotę i niedzielę rekomendujemy więc omijanie ulic, na których odbywać się będą testy przesiewowe, ponieważ mogą tam wystąpić utrudnienia w ruchu.

Punkty badań dla górników z PGG:
  • KWK Jankowice - punkt przy dyrekcji kopalni ROW (ul. Jastrzębska 10 w Rybniku),
  • KWK Murcki-Staszic - punkt przed kopalnią (ul. Karolinki 1 w Katowicach),
  • KWK Sośnica - punkt przed kopalnią (ul. Błonie 6 w Gliwicach),
  • punkt przed Areną Gliwice (ul. Akademicka 50 w Gliwicach).


Do pobierania próbek biologicznych w tych punktach zaangażowanych będzie 13 zespołów specjalistów. Górnicy KWK Bobrek będą poddawani testom w punkcie przy kopalni (ul. Konstytucji 76) w godzinach od 9 do 19. Aby proces badania odbywał się sprawnie, tutaj również zaangażowanych będzie kilka zespołów. Jeżeli będzie potrzeba, uruchamiane będą kolejne punkty. Z kolei pracownicy KWK Pniówek będą mieć pobierany wymaz w czterech punktach w okolicy zakładu (ul. Krucza w Pawłowicach).

BM / pless.pl, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.