Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • wyświetleń: 4207

Badania we wszystkich kopalniach JSW zakończą się w weekend?

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwają badania przesiewowe we wszystkich kopalniach. Celem jest wygaszenie ognisk epidemii.

koronawirus, pniówek, wymaz
W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwają badania przesiewowe we wszystkich kopalniach · fot. Dawid Lach / jsw.pl


- Badania przesiewowe są kolejnym etapem działań profilaktycznych, które mają zapewnić załodze bezpieczeństwo i utrzymać ruch zakładów górniczych. Spółka jest przygotowana organizacyjnie i technicznie, aby zakończyć je w ten weekend - powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.

- Współpracujemy z wojewodą śląskim i ze służbami sanitarnymi. Stłumienie ognisk zakaźnych jest warunkiem koniecznym do kontynuacji niezakłóconej pracy kopalń. Ponieważ nasi pracownicy przechodzą zarażenie koronawirusem bezobjawowo, takie badania są najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią - podkreślił Artur Dyczko, wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Zakup testów do badań sfinansowała JSW. Do badań przystępują zmiany kończące pracę, jak informuje spółka, ruch kopalń nie jest zagrożony. Uzyskanie wyniku negatywnego z przeprowadzonego testu będzie podstawą do zatrudnienia pracowników na terenie kopalni.

Jastrzębska Spółka Węglowa od początku zagrożenia pandemią koncentrowała się na minimalizacji zagrożenia zarażenia koronawirusem i utrzymaniem miejsc pracy. - Od JSW zależy los dziesiątków tysięcy miejsc pracy w regionie. Działamy konsekwentnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży - powiedział wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

- Pandemia kiedyś się skończy. Udowodniliśmy, że nawet w najtrudniejszym czasie potrafimy łączyć zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom z ekonomią. Wybraliśmy trudną, ale optymalną drogę - dodał prezes Włodzimierz Hereźniak.

Jak czytamy w informacji prasowej, Jastrzębska Spółka Węglowa wywiązuje się z kontraktów. Transporty węgla koksowego i koksu są odprawiane na bieżąco.

BM / pless.pl, źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.