pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1308

Środki do dezynfekcji rąk dla poradni i szkół

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Powiat pszczyński przekaże 2800 litrów płynów do dezynfekcji rąk poradniom lekarskim oraz placówkom oświatowym.

Środki do dezynfekcji rąk dla poradni i szkół - 01.2021 · fot. Powiat


Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przekazał powiatowi pszczyńskiemu w celu przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 blisko 2800 litrów płynów przeznaczonych do dezynfekcji rąk

Środki zostaną rozdysponowane pomiędzy 36 zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz 75 poradni specjalistycznych. Każda placówka otrzyma 10 litrów płynu. Niemal 1600 litrów środków do odkażenia rąk trafi do powiatowych i gminnych placówek oświatowych.

- Płyny przekażemy szkołom i jednostkom organizacyjnym prowadzonym przez powiat pszczyński, a także wszystkim gminom, które będą miały możliwość rozdysponowania środków dla szkół, przedszkoli i żłobków - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Środki do dezynfekcji zostały odebrane z magazynu w Katowicach przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. W ich dystrybucję na terenie powiatu pszczyńskiego zostali zaangażowani pracownicy pszczyńskiego starostwa.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj